Смола песок Обработка на слика

Краток опис:

Смола песок е смола врзивно-тип на конфигурација (јадро) песок, песок рекламации е да се зголеми површината за да се отстрани песок врзивно средство филм, се приспособат на површината на песокот (големина на честички), тоа е многу економски да се користи во местото на нов песок. Песочна санација и повторна употреба, новата потрошувачка на песок може да се спаси, како и фрлање песок потребни за старите, како што се трошоците за превоз, и обновливи извори на песок рамномерно, мазна површина, добра термичка стабилност, а со тоа и подобрување на квалитетот на одлеаноци, особено јас ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Sets
 • Набавка Способност: 10000 Sets per year
 • Порт: QINGDAO
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Смола песок е смола врзивно-тип на конфигурација (јадро) песок, песок рекламации е да се зголеми површината за да се отстрани песок врзивно средство филм, се приспособат на површината на песокот (големина на честички), тоа е многу економски да се користи во местото на нов песок. Песочна санација и повторна употреба, новата потрошувачка на песок може да се спаси, како и фрлање песок потребни за старите, како што се трошоците за превоз, и обновливи извори на песок рамномерно, мазна површина, добра термичка стабилност, а со тоа и подобрување на квалитетот на одлеаноци, особено во стариот дел на песок смола песок санација и повторна употреба, а со тоа може да го намали износот на смола за да се намали цената на смола-спои песок, но, исто така, да се намалат емисиите од загадувањето на животната средина со отпадни песок.

  907142609
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!