Q37 Кука Тип на шут детонација машина

Краток опис:

Q37 тип серија кука шут детонација машина е главно се користи за чистење површини и за зајакнување на челик strutural делови, кастинг, од легура на алуминиум делови и други parts.widely користи во леење, ковање, челик и други индустрии. Има карактеристики на компактна структура, висока продуктивност. Знаци на оваа машина: ☆ Не дизајн теренот, лесна инсталација и ниска зграда цена. ☆ компактна структура, добро чистота, безбедна работна и стабилен трчање. ☆ На јадицата може да се направи движења на лифтинг, п ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Sets
 • Набавка Способност: 10000 Sets per year
 • Порт: QINGDAO
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Q37 тип серија кука шут детонација машина е главно се користи за чистење површини и за зајакнување на челик strutural делови, кастинг, од легура на алуминиум делови и други parts.widely користи во леење, ковање, челик и други индустрии. Има карактеристики на компактна структура, висока продуктивност.

  Знаци на оваа машина:

  ☆ Не дизајн теренот, лесна инсталација и ниска зграда цена.

  ☆ компактна структура, добро чистота, безбедна работна и стабилен трчање.

  ☆ На јадицата може да се направи движења на укинување, одење и ротирање автоматски.

  Ние можеме да дизајн и производство за нашите клиенти во согласност со барањата на чистење на работното парче.

  Технички Параметар:

  Q37 Серија Abrator технички параметри

  Не Одделение точка Q376F  Q378 Q3710 Q3720 Q3730

  1

  Големина на парчиња

  mm

  ¢ 600X1100

  ¢ 800X1500

  ¢ 900X1600

  ¢ 1400X2300

  ¢ 1600X2200

  2

  Тежина капацитет на една кука

   

  килограм

  600

  1000

  1000

  2000

  3000

  3

  стапка абразивни проток

  Kg / min

  2 × 120

  2 x 200

  2 × 250

  3 х 250

  4 × 250

  4

  капацитет на кревање

  t / h

  15

  22

  30

  45

  45

  5

  Одделување на капацитет

  t / h

  15

  22

  30

  45

  45

  6

  вентилација капацитет

  m 3/ h

  5000

  8000

  9000

  15000

  18000

  7

  моќ

  kw

  19

  32,5

  36,55

  61,27

  64,4

   

  Q37 Серија Abrator технички параметри

  Не

              единица

  точка

  Q3750

  Q3780

  Q37100

  Q37160

  Q37200

  Q37300

  8

  Големина на парчиња

  mm

  ¢ 1800X2500

  ¢ 2000X3000

  ¢ 2500X3500

  ¢ 2600X4000

  ¢ 3000X6000

  ¢ 3500X5000

  9

  Тежина капацитет на една кука

   

  килограм

  5000

  8000

  10000

  16000

  20000

  30000

  10

  стапка абразивни проток

  Kg / min

  4 × 250

  4 × 250

  5 x 250

  6 × 250

  7 × 250

  7X250

  11

  капацитет на кревање

  t / h

  60

  60

  75

  90

  110

  110

  12

  Одделување на капацитет

  t / h

  60

  60

  75

  90

  110

  110

  13

  вентилација капацитет

  m 3/ h

  18000

  20000

  22000

  25000

  30000

  30000

  14

  моќ

  kw

  78,4

  81,5

  105

  130

  150

  160

  907142609
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!